Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Václav Urban

Miloš Zeman se stal stínovým prezidentem

Objevil jsem zajímavý loňský článek neznámého autora, který píše pod pseudonymem Vřeteno Vřetenovič:

http://www.kurzy.cz/zpravy/124640-milos-zeman-se-stal-stinovym-prezidentem/

0/0
21.12.2007 1:52

sims

Pro pana Urbana.

ještě se vrátím k Vaší reakci na můj názor. S tím pásovým oparem Vás opravdu chápu - měla jsem jej na jaře - následky pociťuji ještě dnes. V letošním roce byl velký výskyt, poněvadž byla mírná zima a bylo i hodně neštovic a u pásového oparu jde o stejný virový kmen. Přeji Vám, abyste  jej již nikdy nedostal. Jinak k léčbě - na trhu jsou teď dva typy antivirotik Zovirax a Herpesin (na oba jsou, resp. měly by být doplatky cca do 100,- Kč).

Pokud byste v budoucnu potřeboval tyto léky, Váš ošetřující lékař Vám jej nebude chtít předepsat - obraťte se rovnou na infekční oddělení Vaší nemocnice. Jelikož se jedná o vysoce infekční chorobu - patří její léčení na toto oddělení. Jestliže jste jej měl na hlavě a možná jste měl ohroženo i oko, měl jste se domáhat účinné léčby (při vážných stavech dávají i lék formou kapaček).  Synovi mé známé, kterému je 30 let na opar velikosti 5korunové mince antivirotika bez problémů předepsali. Raději Vám přeji, aby se Vám tahle hrůza již navždy vyhla.

0/0
19.12.2007 19:41

Václav Urban

Re: Pro pana Urbana.

Děkuji za informace. To už je historie stará tak sedm let. Tehdy jsem se tvrdě dožadoval antivirotika Herpesinu přes pohotovost v nemocnici na kožním. Zastupovala tam zrovna lékařka z neurologie a tenkrát mi Herpesin předepsala, ale ošívala se. Zdůvodnila to rizikem zánětu mozku. Teprve když jsem šel na kontrolu na totéž oddělení, pochopil jsem problém. Vyslechl jsem na chodbě telefonický rozhovor primáře s onou lékařkou. Řval na ní, kdo že to bude platit atd. Jak jsem už psal. Při kontrole mi dával patřičně najevo, že jsem dostal něco, co jsem dostat neměl. Ještě k účinnosti léku: současně funguje jako prevence dalšího výskytu tohoto typu onemocnění. Takže bych měl mít snad pokoj.

Děkuji za příspěvek a za přání

0/0
19.12.2007 20:42

sims

Re: Re: Pro pana Urbana.

ještě se vracím k problému - toto antiviritikum po dobrání předepsané dávky by mělo zničit vir, který je přítomný v těle v dané době. Bohužel se nemůžete vyhnout další případné nákaze. Hodně časté je např. matka s dítětem jede s nákupním vozíkem a dítě má neštovice (v začátku), vy se púak madel dotknete a máte na problém zaděláno. Bohužel není nikde psáno, že člověk nemůže dostat víckrát (znám paní - 2x). Rovněž si myslím, že dnešs je v souvislosti s tímto lékem lepší situace, protože rovněž pásových oparů je bohužel vysoký nárůst. Asi za to mohou poměrně velké stresy a klimatické změny, které nepřipouští velké mrazy, které měly očistný efekt pro různé nákazy. A jsme zase u Klause, ten by nám to vysvětlil jinak. Zdravím

0/0
19.12.2007 21:54

Václav Urban

K diskusi

Milí přátelé, sleduji diskusi, děkuji za vaše příspěvky.  

Těší mě, že moje články čte bývalý americký senátor a prezidentský kandidát Barry Goldwater, který silně oslovil i nepolitického Boba Dylana (viz Bob Dylan: Kroniky I., stranu si nepamatuji, ale je to na konci knihy.)

Na úvahy o starozákonní etice jsem se ještě nedostal, tak jsem úvodní článek deaktivoval.

0/0
19.12.2007 17:04

Václav Urban

Pro Barryho Goldwatera doplňuji nalezený Dylanův citát:

"Já vnímal věci jednoduchým, primitivním způsobem a měl jsem rád politiku vesnických trhů. Můj oblíbenej politik byl arizonskej senátor Barry Goldwater, protože mi připomínal pistolníka Toma Mixe, ale to jsem mohl jen těžko někomu vysvětlovat. Intelektuální pseudopolemiky a žvásty nebyly nic pro mě."

Bob Dylan: Kroniky. Díl první. Praha, Argo  2005, s. 262n.

0/0
19.12.2007 23:29

Barry Goldwater

Re: Pro Barryho Goldwatera doplňuji nalezený Dylanův citát:

Díky za info. Na Dylanovi jsem vyrostl, desítky jeho věcí znám z paměti,  tuhle kroniku jsem nečetl. Nevěděl jsem, že i v politice se s ním shodnu.  Američané od politika  neočekávají filozofické hloubání a okecávání, politik je manažer, který musí  činit rychlá rozhodnutí, která často vyžadují odvahu. Odvahu konat. Jeho chyby se předem předpokládají,a jsou akceptované, protože se všeobecně ví, že největší chybou je nedělat nic. Před stejným problémem stál GWB a podle mého soudu naprosto obstál. Kolty u pasu jsou pro mně přijatelnější než dýka v rukávu a lahvička jedu (polónia) v kapse.

0/0
20.12.2007 8:00

MIlan Krajčovič

Ať jdou oba do ..............

Těchto dvou pánů už bylo dost. Jejich do nebe vanoucí nabubřelost a arogance se už nedá snášet. Klaus udělá vše aby se udržel co nejdéle a nejlépe "nafurt" - podbně jako Valašský král Boleslav První.

Jak říkám ať jdou oba někam. Žlučí mě hýbe i tzv. pravicová ODS. Karel Kryl by měl inspirace k písním i dnes hodně. Kupčíci mizerní, vypráskat je z oken radnice. [>-]

0/0
19.12.2007 15:38

Václav Urban

Re: Ať jdou oba do ..............

Souhlas

0/0
19.12.2007 18:12

Barry Goldwater

Oba jsou z jedné stáje

Klaus i Zeman jsou oba z Prognostického ústavu, velice podivného komunistického zařízení, vytvořeného za ne zcela jasným účelem. Pokud byly oba instruováni k provádění jisté činnosti, je logické, že jeden bude více méně nenápadně poporovat druhého.

0/0
19.12.2007 12:03

sims

Re: Oba jsou z jedné stáje

Ano, nazval jste to přesně. Myslím, že již včera jsme na tomto shodli u jiného článku. Já si myslím, že výměna VK za Zemana by bylo lezení z louže pod okap.

Nechápu, proč se lidi již důrazněji nedomáhají změny Ústavy - aby volba prezidenta byla přímá. Vždyť naše zastupitelská demokracie je patová a bezzubá záležitost. Důkazem je přešlapování na místě v přijetí důležitých zákonů např. důchody, Hrůzným úkazem je i přijatá reforma veřejných financí, kterou koalice zcela evidentně nezvládla. To co se jim pod taktovkou dvou přeběhlíků podařilo schválit není přece reformou. Reforma měla proběhnout především v daňové oblasti (zjednodušení daní, různá fin. zvýhodnění přehnat přes právě přes daňová přiznání, omezit přístup k sociálním dávkám, atd). Namísto toho, se ihned po zavedení reformy budou dělat další úlitby - lidovci se chystají na změny na základě zkušebního období, doktory zaměstnají jako výběrčí daní (poplatků).

Vždyť jsou jiné jednodušší cesty.

0/0
19.12.2007 15:37

sims

Re: Re: Oba jsou z jedné stáje

Pokračování:

Zvýšením zdravotního pojištění např. o 50,- Kč pro pracující. Za důchodce a děti se stejně zvažuje změna. Poplatky za pobyt v nemocnici, lidé zcela akceptují.S limity 5000,- kč zase zbyrokratizovaný nesmysl. raději se měli zaměřit na ceny léků a vůbec lékovou politiku a zájmy farm. firem.  Již vůbec nechápu, jak by se mohlo uživit tolik lékáren, kdyby nebylo vše předražené. A řeči, že lidé vyhodí za kolik miliard léků ročně. Já jsem na léky poměrně dost opatrná, ale přesto staré léky vyřazuji.Když dostanete od lékaře balení a nemoc nevyžaduje vše spotřebovat, tak zákonitě nějaké léky zbydou.Pořád mám pocit, že někdo ty léky předepisuje (pacient to není), dále mi připadá dost nehorázné snížení nemocenských dávek.Nyní budou odpovědní lidé přecházet co půjde a simulanti si přece přivydělají třeba na fušce na kterou si neschopnost pořídili.A zase, někdo jim tu neschopenku napsal. Zato pání poslanci nemusí mít strach, jim se nic nekrátí, aby měli z čeho platit své hypotéky, že?

0/0
19.12.2007 15:53

Václav Urban

Re: Re: Re: Oba jsou z jedné stáje

Ke zdravotnictví jsem se vyjádřil v diskusi u pana Hoffmana. Pro zajímavost uvádím i zde:

Je to rozumný názor, co se týče formy (vyjasnění zákonnosti či nezákonnosti plateb u lékaře).

Ale co se týče obsahu (situace zdravotnictví),

mám jednu neblahou zkušenost: (viz pokračování)

0/0
19.12.2007 17:27

Václav Urban

Re: Re: Re: Re: Oba jsou z jedné stáje

Na hlavě se mi udělal pásový opar  – napuchne vám hlava, viry vám rozežírají nervová vlákna, trpíte ukrutnou bolestí a následky si ponesete řadu let.

Reakce našeho zdravotnictví – pokud vám není 50 let a více, aby vás to ohrožovalo na životě, nedostanete vysoce účinný antivirový lék za 300-500 Kč, protože je drahý. Ale nemůžete si ho koupit, protože je jen na lékařský předpis. A protože vám není 50 let, lékař ho nepředepíše, protože by ho musel zaplatit ze svého a ještě by byl popotahován zdravotní pojišťovnou.

Výsledek je tristní: protože si hrajeme na báječné bezplatné zdravotnictví, nedostanete účinný lék, přestože byste si ho rádi v takové situaci zaplatili.

Nevím, jaké mají být nyní změny, ale bylo by třeba především šlápnout na krk zdravotním pojišťovnám a farmaceutickým firmám, ale to by musela udělat vláda idealistů, a ne vláda nenažraných hochštaplerů (výjimky prosím o prominutí).

0/0
19.12.2007 17:28

Václav Urban

Re: Oba jsou z jedné stáje

Děkuji za upozornění, moc o tom nevím, ale něco tuším.

0/0
19.12.2007 17:10

Mac

Inu mafiáni...

Vypadá to, že chtějí Klause zvolit už v prvním kole.

0/0
19.12.2007 11:31

Václav Urban

Re: Inu mafiáni...

Doufám jen, že řadě poslanců za ODS včas dojde, oč se tu hraje.

0/0
19.12.2007 17:11

C.I.U.

karma

toto je klíčový aspekt celé taškařice! A pro pochopení zbytku doporučuji Kmentovu knihu Kmotr Mrázek o roli Vodníka Šloufa a Mlhy Zemana pro blaho polistopadových mafií

0/0
19.12.2007 8:40

Václav Urban

Re: karma

Knihu jsem nečetl a ani se nechystám. Tuším rozměry té žumpy, ve které žijeme. Od vzniku opoziční smlouvy se politikou nezabývám. Výjimku tvoří hlava státu, která na mě civí z obrazů na úřadech a ve školách, tomu nelze uniknout. Díky za příspěvek.

0/0
19.12.2007 17:18

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz