Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

Barry Goldwater

Posílám pár linků

http://www.euroskop.cz/18266720/5566/clanek-zpravodajstvi/turecko-ma-na-vstup-do-eu-plne-pravo-mini-klaus/

http://www.klaus.cz/klaus2/asp/clanek.asp?id=RIzehZpZrueM

0/0
7.2.2008 18:02

Václav Urban

Re: Posílám pár linků

Děkuji. Klausova péče o Turecko je vskutku dojemná. Koho reprezentuje svými výpady proti EU? Občany tohoto státu určitě ne. Jakže se říká tomu, když někdo v jeho postavení hájí zájmy cizí mocnosti?

0/0
7.2.2008 21:00

Barry Goldwater

Je zajímavé,

že VK má velmi vlažný postoj členství ČR v EU, ale vstup Turecka by podporoval. Napadají mě dva důvody: 1. Vstup Turecka může potenciálně ohrozit soudržnost EU a vést k jejímu rozpadu. Jsou režimy, kterým by se to velmi líbilo.  V každém případě by to vedlo k mnoha problémům, které by se daly vhodnými zásahy zevnitř i zvenčí ještě zezílit. 2. Pokud by do EU vstoupilo Turecko, těžko by se zdůvodňovalo, proč by do EU nemohlo vstoupit také Rusko. 

Nedovedu si také představit nějakého levicového představitele státu (např. Cháveze), jak si jede převzít cenu amerického kongresu.  VK, pravicový obdivovatel Margarety Tatcherové a člověk, který má obavy, aby bojem proti globálnímu oteplování nebyla potačována lidská práva, nemá nic proti převzetí medaile od představitele nedemoratického státu, který lidská práva potlačujel a který se vměšuje do našich vnitřních záležitostí a nepokrytě nám vyhožuje.

0/0
7.2.2008 11:27

Václav Urban

Re: Je zajímavé,

Díky za příspěvek. O tom Turecku jsem nevěděl. Teď má VK starosti, aby se neprotahovala volba a Švejnar nezískával popularitu u veřejnosti. Dneska jsem slyšel, jak nasadil svůj populistický tón. Nechápu, jak v souvislosti s Klausem může někdo vyslovit pojem důvěryhodnost.

0/0
7.2.2008 15:09

kubas_carreras

.

Hehe, pěkně. A teď tu o Červené karkulce...

0/0
7.2.2008 9:01

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz