Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času

cojanato

Autorovi dodatečně ......

KARMAR^R^R^........

......a některým diskutérům díky za střízlivé a rozumné názory.:-)

0/0
2.12.2008 12:35

johnpeters

Souhlasim s Vasi vychovou

svych ratolesti.I snazorem na odsun nasich byvalych spoluobčanu ze Sudet a Sumavy.A vubec s Vasimi članky.  A tem,kteři s tim odsunem z neznalosti veci sympatizuji,doporucuji prečist si knižku Kdo financoval nastup Hitlera k moci,aby se jim už jednou otevřely oči,když už to neudělali davno naši žurnaliste.

0/0
29.11.2008 14:09

WIFI

dotaz

A budete jim také říkat, že 99 % z  těch 3 mil. vyhnaných spoluobčanů chtělo čistou rasu a Slovany vyhladit, resp. přesdlit ? No to asi ne, to by nezapadlo do vaší teorie :-©

0/0
24.11.2008 12:12

gadun

zide

nikdy nechodili do ulic, nikdy nikoho nepresvedcovali a mecem nepredelavali na svou viru, nechodej do mest rvat a mavat prapory. Presto jsou narodem, ktery prezil staleti utlacovani a vrazdeni, stale tu a stale je svu. Dnesni vlastenci co hulakaji proti jinym, se jen boji, ze ti jini budou lepsi a smetou je..... Autora mate karmu a uznani. R^

0/0
24.11.2008 11:44

erben3

.

Jste neuvěřitelně hloupý člověk, snad vám někdy dojde proč. Rv

0/0
24.11.2008 10:47

antonio seruti

opatrný souhlas

jen k tomu vyhnání - nelze soudit na základě dnešních měřítek, bylo po nejhorším válečným konfliktu v dějinách a většina z těch tří vyhnaných milionů se ve svobodných volbách vyjádřila pro Henleinovu stranu, která měla za cíl kompletní vysídlení českýho elementu ze střední Evropy.

0/0
24.11.2008 10:34

originalni_demokrat

Re: opatrný souhlas

Ono to není až tak jednostranné. Československo mělo být federativní stát, a mělo více spolupracovat s Polskem. Prostě se to nepovedlo. Ono taky co za 20 let chcete. Myslím že by se k tomu dopracovalo postupem času. A žádní henleinovci by nebyli, byla by to normální parlamentní strana, zastoupená ve spolkovém sněmu. Prostě se to tak stalo a sebemrskačské historické teze o tom jak jsme sku-rv-ený národ, ničemu nepomůžou. Spíš se máme snažit aby se tak již nestalo. A udělat to tady lepší, aby k sobě byli lidé přívětivější, aby tady nechodily nacistické bojůvky našimi městy, zneužívajíc národní symboly. Jak se mají cítit Němci po nacistické minulosti, stále hrdí na německý národ. Rozhodně mají být na co hrdí i přes všechny špatnosti Hitlerovy mašinerie. A i my máme být na co hrdí a tu hrdost máme přeměňovat v lepší budoucnost.

0/0
24.11.2008 10:48

z-zaklad

S autorem nelze než souhlasit

Co si pamatuji cca od nějakých 12-ti let sem si kladl otázku, co to je vlastenectví? Proč bych měl být nějak hrdý na, že jsem se narodil unitř nějaké čáry, kterou na globus namaloval člověk? Snad proto, že uvnitř té samé čáry se narodil někdo jiný, někdo kdo je snad považován za významného? A co potom ostatní významné postavy?

Jsem rád, že si podobné otázky kladou i jiní a zdá se, že docházejí i k podobným odpovědím. Já přece, žiji skutečně na velice malém kousku země a o ten mi jde. A pak žiju na Zemi, na planetě Zemi jako celku, na té mi pochopitelně musí záležet také, ale to už je jiná úvaha. Díky autore.

0/0
24.11.2008 10:15

Zly_Soused

Zapoměl jste napsat,

že nejsprostější slovo je český národ.;-) 

Na pojmech stát a národ(ať už v jakémkoliv významu) nevidím nic špatného. Naopak.  Národ je něco jako rodina. Stát je jediná forma soužití, která dokáže lidem zajistit bezpečnost. Pokud slušně funguje a má dlouhou historii a tradici, tak proč na něj nebýt hrdý.

Pokud jde o odsun sudetských Němců, kteří se chovali neloajálně k zemi, která je kdysi přijala a dala svůj domov se můžeme lišit v názoru. Nevidím ovšem nic pozitivního na tom neustálém sebemskačství některých jedinců vůči vlastní historii. Tohle je snad dnes v Evropě nějaký nový mor, kterému se zbytek světa (hlavně toho muslimského) směje.

0/0
24.11.2008 10:07

Lisinha

Re: Zapoměl jste napsat,

Hm, země, která je kdysi přijala - přesněji řečeno, král je  pozval, aby zúrodňovali.

No, a kdyby byli vymrskáni ti neloajální, neřeknu ani popel. Oni ovšem byli vymrskáni takřka všichni.

Na stát ovšem  může být hrdý jenom ten, kdo mu něco dává. Ten, kdo je hrdý akorát na tu douhou historii, je parazit na svých předcích - což je v poslední době oblíbenej přístup.

0/0
24.11.2008 10:23

z-zaklad

Re: Zapoměl jste napsat,

bezpečnost? A zajistí? :-))))).

Tenhle odkaz mluví za lecos. http://werdan.blog.idnes.cz/c/59043/Maly-traktat-o-udalostech-v-Janove-dne-18-10-2008-Fotoblog.html.

A propó, řeči o rodině a národu mi až příliš přpomínají řeči z doby před rokem 89. Pojem národ je dnes opravdu příliš svázán s těmi čárami na globusu, přemýšlejte nad tím mylí "zlý sousede". Opravdu pro vás ta čára znamená tolik co Vaše rodina? Tj. Vaše děti, manželka či rodiče nebo babička? Nic sem nepište, jen si opravdu upřímě odpovězte.

0/0
24.11.2008 10:27

brzdove desticky

tak nějak

ano, slova vlast, vlastenectví, národ v poslední době získávají nahořklou pachuť.

měly své opodstatnění v době národního obrození, kdy český národ byl utlačovaný.

když nyní žádná poroba není, po mnoho desetiletí je čeština úředním jazykem a nikdo nám ho nebere, je to podezřelé a nebezpečné.

0/0
24.11.2008 10:06

originalni_demokrat

Vlast

Nesouhlasím s tím, že slovo národ je sprosté slovo. Za R-U jsme jako mnohonárodní stát žili jako národ a Národní divadlo je taky sprosté slovo? To je dnešní doba. Lidé se nám snaží namluvit, abychom zapoměli na své předky, zapoměli na slovo národ, vstříc úžasné multikulturní společnosti. Já nacionalisty rád nemám, láska k vlasti je pro mě samozřejmostí, já jsem nikoho nevyhnal a nespravedlnosti se dějou všude na světě. Vlast mám rád společně se VŠEMI slušnými lidmi, co tady žijí, proto by mě nenapadlo chtít někoho vyhnat. Proto taky nemám rád nacionalistické partaje v čele s děvkou Edellmanovou. Ale to už je trochu mimo článek. Národ pro mě není sprosté slovo, neznamená to totiž, že bych tím zavrhoval ostatní národy. Romové jsou taky hrdí na svůj národ, hrajíc své písně, atd., já jsem hrdý zase na ten svůj, on na ten jeho a dohromady jsme občané jedné vlasti.

0/0
24.11.2008 10:03

j@ck

-

Hezke, karma R^ Nacionalismus, vlastenectvi, patriotismus - to vsechno je mor zodpovedny za 90% svetovych valek. Kdo to nevidi, tak je kion.

0/0
24.11.2008 9:46

Dimitar Toškov

Re: -

Nechci ti brát iluze, milý jacku, ale pokud sis nevšiml, báječně si notuješ s potomkem ordnera. Tys to pořádně nečetl, že?;-)

0/0
24.11.2008 9:49

Barry Goldwater

Vlast

Vlastí se začne nazývat stát vždy, když se chystá vraždit. R^

Momentálně je naše vlast v majetku tzv. "ctihodné společnosti". Bože, jak já ji miluji.

0/0
24.11.2008 9:43

Dimitar Toškov

Ubohé děti

Nezbývá než doufat, že vaše děti nezdědily intelekt po tatínkovi, popř. devět měsíců před jejich narozením vypomohl soused. Na druhou stranu je jasné, že až tento otřesný blábol Herr Urbana objeví paní DOCENTKA s jejím ratlíkem, uženou si oba syndrom karpálního tunelu.:-©:-©:-©

0/0
24.11.2008 9:19

agu

citim to podobne

nenechte se znechutit.

0/0
24.11.2008 9:18

Fanda Šmanda

Bravo autore ;-)

Větší snůšku hovadin a zblitků jsem už dlouho nečetl. Zplodit něco takového jako se povedlo Vám, to fakt neumí každý. :-©Rv

0/0
24.11.2008 9:14

Tic-Tac

Přinutil jsem se

to dočíst do konce a musím říct, že to je snad jedno z nejhorších čtení, které se tu na blogu dá nalézt. Tohle se Vám autore opravdu nepovedlo.

0/0
24.11.2008 9:05

pedr64

Re: Přinutil jsem se

tak možná od autora trochu příkré, ale celkem bych s tím souhlasil. Vždycky, když vidím někoho bít se v prsa za vlast a národ, vzpomenu si na bývylou Jugoslávii. Tam byli všichni tak ryzí vlastenci, že to tam dopadlo, jak dopadlo.

0/0
24.11.2008 9:16

Redakční blogy

 • Redakční
        blog
 • Blog info
 • První pokus
 • Názory
        a komentáře

TIP REDAKCI & RSS

Najdete na iDNES.cz